Цікаві новини про будівництво

11 цікавих фактів з історії будівництва

1. При зведенні Великої Китайської стіни замість цементу використовували звичайну рисову кашу, в яку додавали гашене вапно.
2. Коли закінчилося будівництво Зимового палацу у Санкт-Петербурзі, залишилося багато сміття. За наказом імператора було дозволено забирати все безкоштовно, хто скільки захоче. Через кілька годин площа перед палацом стала чистою.
3. У 18 столітті у Франції держава ввела податок на вікна та дерев’яні двері. Тому французи намагалися будувати так, щоб у будинках було якомога менше вікон. Так придумали настінні бра для додаткового освітлення. Збільшити кількість світла допомагали дзеркала, поставлені навпроти вікон.
4. В Африці деякі будинки будують з кам’яної солі.
5. У далекому минулому, в вапняний розчин для збільшення міцності будівельного матеріалу додавали коров’ячу шерсть. А щоб не було тріщин після сильних морозів, підмішували ялинову смолу.
6. Коли в Японії починають забудовувати нову територію, зростаючі дерева акуратно витягують із землі і відправляють в спеціальне місце для зберігання. По закінченню будівництва, дерева повертають і знову висаджують в землю.
7. Свердло, як інструмент, відоме ще з часів стародавнього Єгипту. Дерев’яний стрижень приводився в рух руками або за допомогою тятиви лука.
8. Сьогодні балкон — частина житла, а в 13 столітті це була просто плита — виступ для наглядового поста і оборони в разі небезпеки.
9. Шпалери з’явилися в Китаї 2 000 років тому. Їх виготовляли з рисового паперу.
10. Перший паркет почали виготовляти в Європі у 13 столітті з коркового дерева.
11. Перші натяжні стелі з’явилися в Стародавньому Римі, де трохи нижче рівня стелі натягували щільну тканину, просочену розчином вапна.
Made on
Tilda